Dubrovnikas, Kroatija: mano Didžioji kinų siena.

Kodėl aš dažnai vadinu senovinį Dubrovniko miestą savo Didžiąja kinų siena Europoje? Atsakymas paprastas: niekur kitur aš nepatyriau tokio įspūdingo jausmo kaip žvelgdamas į didingą Dubrovniko miestą. Vos tik įžengiate pro miesto vartus, šis jausmas vis auga ir auga, kol pasiekia kulminaciją, kai užlipate ant nuostabių miesto sienų ir pažvelgiate į Viduržemio jūrą. Ar įsivaizduojate, kaip tuometiniai vietiniai žmonės čia jautėsi? Kaip pasaulio karaliai, Viduržemio jūros dievai.

Kaip matote, tai sunku nupasakoti. Tiek aš, tiek kur kas geresni fotografai bandėme įamžinti šį jausmą. Ir, deja, turiu pasakyti – niekam to padaryti dar nepavyko.

Amsterdamas, Olandija: kur kas daugiau nei mediniai batai, kavos parduotuvės ir Raudonųjų žibintų kvartalas!

Amsterdamas

Image by fab_photos from Pixabay

Amsterdamas visame pasaulyje garsėja savo romantiškais kanalais ir 17a. architektūra – laikotarpio, kuris buvo vadinamas „Aukso amžiumi“. Amsterdamas yra trykštanti Olandijos širdis ir tikrai privers Jūsų kraują tekėti greičiau, o širdį – plakti smarkiau.

Amsterdamas yra vakarėlis 365 dienas per metus su puikiai derančiu darniu istorijos ir moderno sambūviu, o itin platus įvairių tautybių katilas tik dar labiau išryškino miesto talismanus.

Amsterdamiečiai pelnytai didžiuojasi savo miestu ir įspūdingu centru. Kad ir ko ieškote, viską galite rasti jame – jaukioje, ramioje atmosferoje, kuri yra išskirtinė šiame monumentaliame metropolyje.

Berlynas, Vokietija: viso pasaulio šovinių skyles galite rasti Berlyne.

Pirmasis ir Antrasis pasauliniai karai, Šaltasis karas, Berlyno siena… Berlynas yra 20a. Europos istorija. Kur tik eisite, visur tai jausite. Tačiau taip pat pamatysite ir pajausite – tai Europos kultūros sostinės atgimimas. Ženkite pirmyn ir patirkite istoriją, pažinkite kultūrą, žmones, vakarėlius, ramią atmosferą… Berlynas yra kur kas daugiau nei įsivaizduoja patys „berlyniečiai“!

Berlyno išvaizda. Šiandieninė Berlyno išvaizda iš esmės beveik nepasikeitė nuo 20a. Kiekviena iš nacionalinių vyriausybių yra pastatytos Berlyne – 1871m. Vokietijos imperija, Veimaro Respublika, nacistinė Vokietija, Rytų Vokietija ir dabartinė suvienyta Vokietija inicijavo ambicingas statybos programas, kurių kiekviena turėjo savitus bruožus. Berlynas buvo nusiaubtas per bombardavimus, o tie pastatai, kurie išliko, buvo sunaikinti 1950-aisiais ir 1960-aisiais vakaruose ir rytuose. Dauguma griovimo darbų inicijavo savivaldybės dėl naujų gyvenamųjų namų ir valstybinių pastatų statybos, kelių tiesimo programų. Berlyno unikali, visai neseniai įvykusi istorija paliko jame įvairiausių eklektiškų architektūros paminklų.

Šveicarija: pamatykite viską (tai – maža šalis)!

Nuo ko pradėti Šveicarijoje… Ežerai vasarą? Kalnai žiemą? Motreux Jazz festivalis, geriausios pasaulyje slidinėjimo trasos, gražūs kalnų žygiai, apsipirkinėjimas Ženevoje, linksminimasis vakarėliuose Ciuriche… Tiek daug galima pamatyti ir nuveikti! Ir viskas čia taip šviežia ir švaru!

Ką nuveikti čia šiltuoju ir šaltuoju metų laikotarpiu?

  • Žiema: pamirškite Aspeną, tapkite aukštuomenės nariu ir slidinėkite Saint Moritze su turtingais ir begėdžiais europiečiais.
  • Vasara: susipakuokite savo kuprinę ir žygiuokite, žygiuokite, žygiuokite ir žygiuokite stebėdami pačius gražiausius kalnų kraštovaizdžius.
  • Arba: išsinuomokite automobilį ir tiesiog vairuokite, vairuokite, vairuokite. Labai puiki kelionė iš Ženevos į Lugano: ežerai, mieli miesteliai, kalnų keliai, sniego snapeliai, įspūdingi bulvarai…

Plitvico ežerai, Kroatija: jeigu Dievas būtų turėjęs „Photoshop“…

O gal turėjo? Aplankykite Plitvico ežerus ir krioklius ir patirkite kiekvieną spalvą, kurią nuostabi gamta gali pasiūlyti kiekvienam žvilgniui!

Plitvico nacionalinis parkas Kroatijoje yra laikomas vienu iš gražiausių gamtos paminklų Europoje. Dėl savo natūralaus grožio ir svarbos, ši 16 tarpusavyje susijungusių ežerų ir didžiulio miško komplekso sistema buvo paskelbta nacionaliniu parku 1949-aisiais. 1979-aisiais parkas buvo įrašytas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

16 ežerų yra atskirti viršutiniais ir apatiniais klasteriais, suformuotais nuotėkio iš kalnų, kuris leidžiasi iš 636m aukščio į 503m aukštį daugiau nei 8km šiaurės-pietų kryptimi.

Ežerai yra geriausiai žinomi dėl savo skiriamųjų spalvų, pradedant žalia ir baigiant pilka ar ryškia mėlyna. Spalvos nuolat keičiasi priklausomai nuo mineralų ar įvairių organizmų kiekio vandenyje ir saulės spindulių kampo.

Roma, Italija: pasaulio sostinė.

Roma – tai pasaulio sostinė, amžinasis miestas, septynių kalvų miestas arba tiesiog vienintelis miestas. Aplankyti Romą jau pakanka vien jos daugybės istorinių vaizdų. Pajauskite senovinę Romą viduryje šios kosmopolinės pakvaišusios itališkos sostinės.

Senoji „pasaulio sostinė“ yra moderni ir kosmopolitiška. Kaip vienas iš nedaugelio didžiųjų Europos miestų, kuriems pavyko išvengti Antrojo pasaulinio karo negandų, Roma gali pasigirti charakteringu Renesanso ir Baroko dvelksmu. Istorinis Romos centras įrašytas į UNESCO pasaulio paveldą.

Įsikūrusi prie Tibro upės, tarp Apeninų pusiasalio ir Tirėnų jūros, amžinasis miestas kažkada buvo galingos Romos imperijos administracinis centras. Šiandien metropolinė zona yra namai maždaug 3.3 milijonams žmonių.

Nepamirškite sustoti ir ties labiausiai ikonišku Romos vaizdu – Koliziejumi. Tai vieta, kur gladiatorių žaidimai ir vieši spektakliai buvo rodomi visiems norintiems. Šie žaidimai buvo šiurkštūs ir žiaurūs – juk gladiatoriai kaudavosi vieni su kitais iki mirties. Kartais jie būdavo verčiami kautis ir su gyvūnais, pavyzdžiui, liūtais.

Graikijos Meteora: įsivaizduokite pastatus ant didžiulių kalno uolų; būtent tai ir yra meteora.

Graikijos meteora

Image by Adrian Balea from Pixabay

Išvertus Meteora reiškia „sustabdytas ore“. IXa. atsiskyrėliai vienuoliai apsigyveno šių kalnų olose ir leido laiką su Dievu. XIV a. šie atsiskyrėliai pasistatė apie 20 skirtingų vienuolynų, kad galėtų pabėgti nuo turkų okupacijos. Iš pradžių pasiekti šiuos vienuolynus buvo galima tik kopėčių ir virvių pagalba. 1920-aisiais uolose buvo išskaptuoti laipteliai, kad jietaptų lengviau pasiekiami. Šiandien yra išlikę tik 6 vienuolynai.

Geriausias laikas keliauti į Meteorą – gegužė ir birželis, nes tuomet būna maloniausias oras. Susipažinkite su graikų stačiatikiais ir gaukite didžiausią malonumą.

Kaip ten patekti?

Naudokitės autobusais iš Tesalonikos, Ioanninos, Trikalos ir Atėnų. Daug apgyvendinimo galimybių rasite Kalambakoje.