Norint dirbti ar gyventi Norvegijoje svarbu pasirinkti norimą gyvenamąją vietą. Vieni renkasi pagal miesto dydį, orų sąlygas ar darbo pasiūlymus, kiti keliauja ten, kur jau turi pažįstamų ar randa pigesnį būstą. Šiame straipsnyje papasakosime, koks yra antras pagal dydį Norvegijos miestas – Bergenas.

Bergenas įsikūręs tarp 7 kalnų ant fiordo kranto. Miestas yra šalies pietvakarinėje dalyje, netoli jūros kranto ant Bergeno pusiasalio. Norint iškeliauti iš miesto į gamtą, kalnus, tą padaryti bus labai paprasta. Visi miškai, uolos ir fiordai čia pat. Geografinė padėtis nulemia ir drėgnus bei gana vėsius miesto orus. Bergene dažnai ir daug lyja, apie tai jau rašėme straipsnyje apie orus Norvegijos miestuose.

Gyvenimas Bergene

Šiuo metu Bergene gyvena beveik 300 000 žmonių. Miestas padalintas į 8 rajonus: Arna, Bergenhus, Fana, Fyllingsdalen, Laksevag, Ytrebygda, Arstad ir Asane. Daugiausia žmonių gyvena centriniuose rajonuose – Bergenhus, Asane ir Laksevag. Kai kurios šių rajonų dalys išlipa iš miesto ribos, tokiose vietose gyvena apie 20 000 žmonių. Bergeno miesto teritorija yra kiek didesnė nei Vilniaus. Tačiau Bergene mažiau aukštų pastatų, todėl miestas toks išsiplėtęs.

Bergenas žymus kaip akvakultūros, laivininkystės, naftos pramonės ir povandeninių technologijų centras. Be to čia yra nacionalinis aukštojo mokslo, turizmo ir finansų centras. Žymus ir Bergeno Brygenas – eilė senų spalvotų komercinių pastatų, įtrauktų į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Šie pastatai mena senus aktyvios prekybos laikus. Mediniai namai ne kartą kentėjo nuo gaisrų, bet buvo atstatyti pagal tas pačias technologijas kaip ir pirmasis jų variantas. Šiandien čia stovi 62 tokie pastatai.

Bergeno, kaip miesto, gimtadieniu laikomi 1070 – ieji metai. Nors pati gyvenvietė siekia dar senesnius laikus. Maždaug 1100 metais iš Bergeno pradėta eksportuoti džiovinta norvegiška menkė, dėl ko Bergenas tapo pagrindiniu eksporto miestu Norvegijoje. 1343 metais Bergene buvo įkurta pirmoji prekybinė gyvenvietė, vokiečių pirkliai čia suformavo koloniją. Maždaug 1830 metais Oslas pranoko Bergeną gyventojų skaičiumi. 1909 atidarytas geležinkelis tarp Bergeno ir Oslo. Šiandien Bergenas yra antras pagal dydį Norvegijos miestas ir svarbus pramonės centras. Bergene yra oro uostas, uostas, geležinkelių stotis ir greitkelis jungiantis šį miestą su kitomis Norvegijos dalimis.

Viešasis transportas.

Viešasis transportas Bergene

Bergenas garsėja kaip vienas mažiausių Europos miestų, turinčių ir troleibusus ir tramvajus. Taip pat čia važinėja ir autobusai. Bergene važinėja modernus tramvajus, kuriuo galima patekti ir į oro uostą. Viešasis transportas čia brangus – vienkartinis bilietas kainuoja 35 Norvegijos kronas. Taip pat galima nusipirkti ir paros, 15, 30 ar 90 parų bilietus. Bilietą galima nusipirkti parduotuvėje, išmaniuoju telefonu (programėle) ar iš vairuotojo. Perkant iš vairuotojo, teks sumokėti daugiau. Jei ketinate važinėti automobiliu, verta žinoti, jog miesto centro keliai mokami, mokesčiai nuskaitomi elektroniniais prietaisais virš kelių.

Jei norite pramogų, Bergene galima aplankyti Brygeno muziejų, Bergenhus tvirtovę, Bergeno akvariumą, žvejų muziejų, mokslo muziejų ir kitus. Be to, Bergene yra ir kino teatras, teatras. Be to, čia siūloma ir daug aktyvių pramogų laukinėje gamtoje – plaukiojimas raftais kalnų upėmis, laipiojimas kalnais, važinėjimas kalnų dviračiais, plaukiojimas fiordas. Tad būnant čia ir ne vieną mėnesį, tikrai neatsibos ir visuomet bus ką veikti.